KGM

Krakowska Grupa Multimedialna

W portfelu grupy znajdują się magazyny z segmentu premium: Trendy i Przegląd Nieruchomości a także ogólnopolskie portale: Krajowa Giełda Mieszkań www.kgm.pl oraz www.stylemiasta.pl. Nasze media choć tak odległe w sferze tematycznej łączy jedno: dbałość  o wysoki poziom zarówno tekstów jak i grafiki. Jesteśmy bowiem przekonani, że w Polsce powstała już prawdziwa klasa średnia, ludzie myślący, wykształceni, wrażliwi na otoczenie i ciekawi świata. To do nich adresujemy nasze media. Tworzy je zespół ludzi, którzy lubią się i z chęcią zaczynają kolejny dzień pracy. Czasem spieramy się o bzdury, ale tylko dlatego, żeby w efekcie przekazać czytelnikom coś co sami uważamy za istotne. Nie mamy książki korporacyjnej i instrukcji obsługi klienta, i mamy nadzieję że pomimo szybkiego rozwoju nigdy nie będziemy jej tworzyć Nie wyobrażamy sobie pracy sterowanej przez bezduszne przepisy ani nadzorcy, który powie nam kiedy wychodzimy na lunch a kiedy pijemy kawę. Dlaczego nie stworzymy nigdy instrukcji obsługi klienta ani czytelnika? Bo to tacy sami ludzie jak my, a nie automatyczna pralka ani mikser wielofunkcyjny. Jeżeli chcesz nas poznać wejdź na zakładkę Nasz Zespół.

Biznes

Grupa funkcjonuje w oparciu o trzy firmy. Pierwszą z nich jest Krakowska Grupa Multimedialna, od której zaczęła się nasza historia i w której teraz powstają nowe projekty. Za rozwój biznesowy odpowiada spółka kapitałowa KGM sp. z.o.o i poprzez tą firmę rozwijamy stworzone projekty. W przyszłości przekształcimy ją w spółę akcyjną. Prowadzimy działalność charytatywną poprzez nasza własną fundację.

Szkolenia Medialne

Organizujemy szkolenia medialne skierowane do osób publicznych, przedstawicieli kadry zarządzającej (politycy, rzecznicy prasowi, menadżerowie). Celem szkoleń jest prezentacja metod kształtowania pozytywnych relacji ze środkami masowego przekazu. Oferujemy treningi na temat komunikacji mediowej oraz kryzysowej, zarządzanie wizerunkiem korporacyjnym, a także przygotowanie do wystąpień w mediach (między innymi do konferencji prasowych i wywiadów w telewizji). Dzięki warsztatowej formie treningów, wystąpienie medialne stanie się sytuacją naturalną, bezstresową i przede wszystkim skuteczną. W swoim portfolio posiadamy kompleksowe szkolenia dla wyższego szczebla menadżerów zarządów spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz kandydatów na wysokie stanowiska administracji publicznej (między innymi na urząd Prezydenta Miasta Krakowa).

Historia

Nasza firma nie powstała w garażu tylko w naszych głowach. Oficjalnie zarejestrowaliśmy działalność we wrześniu 2001 roku, a w 2003 roku osiedliliśmy się w Fabryce Schindlera, a dokładnie kilka metrów od pokoju, w którym rezydował Schindler i gdzie na ścianie zachowała się mapa Europy z czasów wojny. Zamiast szukać schowanej ponoć w ścianach fortuny Schindlera zaczęliśmy wydawać Małopolski Przegląd Nieruchomości i magazyn Trendy. Zaniedbane fabryczne hale staraliśmy się ożywiać wprowadzają tam sztukę nowoczesną. To były prawdziwe początki firmy, nieprzespane noce, setki wypalonych papierosów i grupa ludzi z doskonałymi pomysłami. Po przejęciu fabryki przez Urząd Miasta przenieśliśmy się z dwoma innymi działającymi tam firmami do budynku obok. Zbudowany już po wojnie, ale na terenie dawnej Fabryki Schindlera budynek przywitał nas socjalistycznym hasłem: "Postęp techniczny dewizą naszych czasów". Wzięliśmy to na poważnie i poszerzyliśmy nasze portfolio o portale internetowe. To tu zrobiliśmy jednego z najlepszych nielegalnych sylwestrów świata, na który przyszło kilkudziesięciu dziennikarzy. Dalej tu jesteś, trochę inni, bardziej dojrzali jako firma, okrzepli jako struktura gospodarcza, z większym bagażem wiedzy i doświadczenia, ale nadal z tym samym zapałem, który towarzyszył nam w chwili powstania.

Wersja PDF

Ta strona umożliwia łatwe przeglądanie oraz ściągnie starszych numerów w formacie PDF.

Wersja mobilna

Nasza strona jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi rodzajami tabletów oraz smartfonów.