KGM

Krakowska Grupa Multimedialna

W portfelu grupy znajdują się media eksperckie z segmentu budownictwa i nieruchomości.

Od kilkunastu lat wydajemy miesięcznik Małopolski Przegląd Nieruchomości. To magazyn skierowany do osób zainteresowanych rynkiem pierwotnym. W każdym wydaniu znajdują się porady, ekspertyzy i prezentacje. Dział o nieruchomościach wzbogacony został o porady architektów wnętrz.

Bardzo intensywnie działamy w segmencie mediów elektronicznych. Portal Krakowska Giełda Mieszkań www.kgm.pl w sposób jasny i przejrzysty prezentuje oferty deweloperów. Intuicyjna mapa pozwala na szybkie wybranie wszystkich inwestycji w podanym obszarze. Działania w internecie wspieramy kampaniami w social mediach. Nasz profil na Facebooku ma kilka tysięcy fanów. Zrzesza on większość osób rozważających zakup mieszkania z rynku pierwotnego.

Okrętem flagowym w segmencie budownictwa jest ogólnopolska platforma dla inwestorów indywidualnych www.budowskaz.pl. Jest to w istocie elektroniczna encyklopedia wiedzy dla budujących dom wzbogacona o aktualności. Treści uzupełnione zostały o kanał wideo, na którym prezentujemy nowości budowlane. Platforma jest partnerem medialnym największych targów budowlanych Polsce - Budma. Intensywnie działamy na rynku energooszczędności wspólnie z Małopolskim Centrum Budownictwa Energooszczędnego przy Politechnice Krakowskiej. Jesteśmy ekspertem portalu Deccoria, portalu z grupy Interia.

Biznes

Grupa funkcjonuje w oparciu o trzy firmy. Pierwszą z nich jest Krakowska Grupa Multimedialna, od której zaczęła się nasza historia i w której teraz powstają nowe projekty. Za rozwój biznesowy odpowiada spółka kapitałowa Krakowska Grupa Multimedialna KGM sp. z.o.o z kapitałem zakładowym 300 tysięcy złotych. Poprzez tą firmę rozwijamy stworzone projekty. W przyszłości przekształcimy ją w spółkę akcyjną. Prowadzimy działalność charytatywną poprzez nasza własną fundację. KGM Progress od lat wspiera dzienny ośrodek pomocy dla dzieci z Kazimierza. Od kilkunastu lat organizujemy Nagrodę Dziennikarzy Małopolski, której zwieńczeniem jest oficjalna Gala wręczenia nagród odbywająca się w trakcie Balu Dziennikarza.

Historia

Nasza firma nie powstała w garażu tylko w naszych głowach. Oficjalnie zarejestrowaliśmy działalność we wrześniu 2001 roku, a w 2003 roku osiedliliśmy się w Fabryce Schindlera, a dokładnie kilka metrów od pokoju, w którym rezydował Schindler i gdzie na ścianie zachowała się mapa Europy z czasów wojny. Zamiast szukać schowanej ponoć w ścianach fortuny Schindlera zaczęliśmy wydawać Małopolski Przegląd Nieruchomości. Zaniedbane fabryczne hale staraliśmy się ożywiać wprowadzają tam sztukę nowoczesną. To były prawdziwe początki firmy, nieprzespane noce, setki wypalonych papierosów i grupa ludzi z doskonałymi pomysłami. Po przejęciu fabryki przez Urząd Miasta przenieśliśmy się z dwoma innymi działającymi tam firmami do budynku obok. Zbudowany już po wojnie, ale na terenie dawnej Fabryki Schindlera budynek przywitał nas socjalistycznym hasłem: "Postęp techniczny dewizą naszych czasów". Wzięliśmy to na poważnie i poszerzyliśmy nasze portfolio o portale internetowe. To tu zrobiliśmy jednego z najlepszych nielegalnych sylwestrów świata, na który przyszło kilkudziesięciu dziennikarzy. Dalej tu jesteśmy, trochę inni, bardziej dojrzali jako firma, okrzepli jako struktura gospodarcza, z większym bagażem wiedzy i doświadczenia, ale nadal z tym samym zapałem, który towarzyszył nam w chwili powstania.

Wersja PDF

Ta strona umożliwia łatwe przeglądanie oraz ściągnie starszych numerów w formacie PDF.

Wersja mobilna

Nasza strona jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi rodzajami tabletów oraz smartfonów.